Nekomerční zdroj informací o zdraví a detoxikaci organismu
Hledat

http://forum24.cz/vyzva-poslanci-a-senatori-zastavte-milose-zemana/

 

 

 

Vytvořte si webové stránky

Aktuálně přidáno:

  • "Výživa v souladu          s ročními dobami podle tradiční čínské medicíny" přístup tudy nebo přes odkaz v kapitole "Výživa"
  • Zázračný len = zdraví    

v kapitole "Výživa"

 

 

Tvořme tyto stránky společně - napište, co zde postrádáte.

 

 

.

sova.jpg
Návštěvnost

 

Připravujeme:

Krije - jogínské

očistné techniky

v kapitole "Očista"

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt NetStranky.cz doporučuje

 
Navigace: Detoxikuj > Alternativní medicína > NĚKDY MŮŽE BÝT TOU NEJLEPŠÍ LÉČBOU I ŽÁDNÁ LÉČBA

NĚKDY MŮŽE BÝT TOU NEJLEPŠÍ LÉČBOU I ŽÁDNÁ LÉČBA

 

Přečtěte, zvažte, od lékaře ale hned neutíkejte  :-)
 
Timothy B. McCall, M.D.
 
Podle přísloví "Těmi největšími lékaři jsou příroda, čas a trpělivost" je známo hodně potíží, kterým lékaři říkají autokorektivní, což znamená, že pokud jsou ponechány bez léčby, jejich stav se zlepší sám od sebe.
 
V případech, jako je stav nouze, je potřeba zasáhnout neprodleně. Pokud situace není urgentní, pak pozorné vyčkávání neboli "výtažek z času" by mohl být lepší postup, jak jednat. Tak například mnoho lidí, kteří se rozhodli nepodstoupit operaci zad, se stejně cítí lépe. Pokud se jejich příznaky nezlepší ani nezhorší, mohou se kdykoliv rozhodnout pro operaci. Když ale příznaky ustoupí, ušetří si tak peníze, potíže a riziko radikálního řešení.
 
Připomeňme si třeba zavádění srdečního katetru, což je vyšetření, při kterém se do srdeční artérie vstřikuje barvivo - je to zatím nejpřesnější metoda, jak vyhledat blokády. často bývá také prvním krokem, který vede k operaci bypasu. Skupina kardiologů na Harvardu prováděla studii pacientů, kteří k nim přicházeli na kontrolní vyšetření, aby určili, zda je vícenásobné vyšetření opravdu potřeba. V jejich závěrečné zprávě, která byla zveřejněna v the Journal of the American Medical Association, došli k závěru, že 80% pacientů nepotřebovalo vyšetřit, 4% potřebovalo a u zbylých 16% by bylo vhodnější další, ale méně invazivní vyšetření, aby se mohlo dále rozhodnout o léčbě. Autoři studie došli k závěru, že polovina z prováděných katetrizací v USA je buď úplně zbytečná nebo může být bezpečně vynechána.
 
Pokud váš lékař navrhuje zákrok, u kterého nemáte jistotu, že je nezbytný, měli byste se zeptat: "Proč právě teď? Co by se mohlo stát, kdybychom měsíc počkali? Nebo rok?" Pokud vás postihne akutní zánět slepého střeva, nemůžete se dovolit čekat ani několik hodin. Pokud je to ale třeba malá kýla, budete možná moci počkat i několik let.
 
Jak bylo uvedeno už v předchozích částech, nesprávná diagnóza může vést k nesprávnému zákroku. Pokud lékař udělá chybu ve vaší diagnóze, pak zákrok sebou nese obvyklá rizika, avšak bez souměřitelných přínosů. Je jen malá pravděpodobnost, že vám prospěje zákrok používaný proti něčemu, co u vás nenastalo. Správná diagnóza je založena na provedení důkladné anamnézy a tělesného vyšetření a na potvrzení nebo vyloučení předpokladů s uvážlivým použitím diagnostických vyšetření. V průběhu času potřebuje praktický lékař průběžně přehodnocovat váš stav, ujišťovat se, že původní diagnóza byla správná a že se nevynořilo nic nového.
 
Mějte na paměti, že pokud je zákrok vhodný a účinný pro určité okolnosti, není ještě jisté, že to pomůže při jiných okolnostech. Antibiotika jsou vhodná pro určité druhy zápalu plic, ale ne pro běžné nachlazení. A obdobně císařské řezy, které lékaři provádí, i když nejsou optimálním řešením. Předtím, než dáte svůj souhlas, buďte si jistí svou diagnózou a souhrnem potřebných výkonů k chystanému zákroku, který má vyřešit váš specifický problém.

(Přeloženo z www.drmccall.com - z knihy EXAMINING YOUR DOCTOR: Sometimes The Best Treatment Is No Treatment)
 

* Jméno:Email:
Text:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!

 
Návštěvnost© detoxikuj.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum