Nekomerční zdroj informací o zdraví a detoxikaci organismu
Hledat

http://forum24.cz/vyzva-poslanci-a-senatori-zastavte-milose-zemana/

 

 

 

Vytvořte si webové stránky

Aktuálně přidáno:

 • "Výživa v souladu          s ročními dobami podle tradiční čínské medicíny" přístup tudy nebo přes odkaz v kapitole "Výživa"
 • Zázračný len = zdraví    

v kapitole "Výživa"

 

 

Tvořme tyto stránky společně - napište, co zde postrádáte.

 

 

.

sova.jpg
Návštěvnost

 

Připravujeme:

Krije - jogínské

očistné techniky

v kapitole "Očista"

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt NetStranky.cz doporučuje

 
Navigace: Detoxikuj > Alternativní medicína > Žaludeční vředy

Žaludeční vředy

Žaludeční vředy

Eroze sliznice vystýlající žaludek a dvanácterník jsou velmi bolestivé a někdy mohou ohrožovat život nemocného. Většinou je lze rychle a účinně léčit prostředky klasické medicíny; potravinové doplňky pomáhají tento hojivý proces urychlovat.
Vřed je kráterovitá eroze ve sliznici žaludku nebo dvanácterníku (prvním oddíle tenkého střeva). Žlázky v žaludku normálně vylučují trávicí šťávy včetně kyseliny solné a enzymu pepsinu; současně vylučuje sliznice i hlen, který ji chrání před poškozením trávicími šťávami. Je-li tato rovnováha nějak porušena, může vzniknout žaludeční vřed, protože žaludeční šťáva začne trávit vlastní sliznici nebo sliznici dvanácterníku.

Příznaky žaludečních vředů

 • Typické příznaky žaludečních vředů: Hlodavá nebo svíravá bolest žaludku, buď právě před jídlem, nebo několik hodin po jídle; bolest může být pociťována jako pálení žáhy nebo může být provázena zvracením, nevolností a někdy hubnutím; zmírňuje se po antacidech, nedráždivé stravě a mléku.
 • Akutní příznaky žaludečních vředů: Černá stolice nebo krvavá stolice, zvracení krve nebo částeček připomínajících kávovou sedlinu: může to být známkou krvácení; náhlá prudká bolest v břiše může být známkou perforace stěny žaludku nebo dvanácterníku; jde o příhodu ohrožující život.

Příčiny onemocnění žaludečními vředy

Lékaři donedávna předpokládali, že příčinou vzniku žaludečních vředů je stresující způsob života, dieta bohatá na tuky a příliš kořeněná strava. Výzkumem se však zjistilo, že většinu žaludečních vředů vyvolává bakterie nazývaná Helicobacter pylori. Jakmile sliznici zažívacího ústrojí infikuje, je oslabena její přirozená ochrana a i malé množství trávících šťáv může poškodit žaludeční nebo střevní stěnu. Vytvoří se žaludeční vřed, který se může zhoršovat stresem, nevhodnou stravou, alkoholem, kofeinem a kouřením. Někdy přispějí dědičné vlivy, dlouhodobé užívání kyseliny acetylosalicylové (acyplirinu, aspirinu) a jiných nesteroidních protizánětlivých léků.

Jak se léčí žaludeční vředy potravinovými doplňky

Vznikne-li podezření na žaludeční vřed, lékař zařídí vyšetření na H. pylori a při pozitivním výsledku předepíše antibiotika. Ať už se přítomnost bakterií prokáže či nikoli, doplňky uvedené na této stránce (všechny lze kombinovat vzájemně i s klasickými léky) dokážou urychlit proces hojení. Bolest se zmenší během jednoho týdne, ale vřed se může hojit až dva měsíce. Beta-karoten ze smíšených karotenoidů se v těle přeměňuje na vitamin A, který pomáhá chránit sliznici žaludku a dvanácterníku a usnadňuje zahojení žaludečních vředů. Vitamin C může přímo potlačovat růst bakterií Helicobacter pylori.

Mezi ostatní hojivé látky patří zinek (užívaný s mědí) a deglycirizovaná lékořice (DGL) v tabletách. Tyto tablety, které na rozdíl od kořene lékořice nezvyšují krevní tlak, je nutné užívat tři měsíce, aby bylo zajištěno dokonalé vyhojení žaludečních vředů. Aminokyselina glutamin napomáhá hojivému procesu vyživováním buněk trávicí trubice. Gama-oryzanol, výtažek z oleje z rýčových otrub, který pomáhá udržovat správné hodnoty trávících šťáv, má rovněž příznivé účinky při léčbě žaludečních vředů.

Léčitelé předepisují na žaludeční vředy šťávu z aloe vera, která pravděpodobně snižuje vylučování žaludečních kyseliny a může tak zmírnit bolesti způsobené žaludečními vředy. Tato populární léčivka, zkoumaná i při klinických pokusech, obsahuje svíravé látky, které mohou zabránit vnitřnímu krvácení. Za vyzkoušení stojí rovněž bylinné čaje – heřmánkový, ibiškový, měsíčkový a čaj z tužebníku nebo amerického jilmu: všechny zklidňují podrážděnou sliznici.

 

Vhodné potravinové doplňky při žaludečních vředech

 • Karotenoidy 15 mg dvakrát denně (užívejte přírodní beta karoten, nikoli syntetickou formu)
 • Vitamin C 500 mg dvakrát denně (na 7 dní můžete zvýšit dávku na 1000 mg; objeví-li se průjem, snižte dávku)
 • Zinek 30 mg denně (užíváte-li zinek déle než měsíc, přidejte 2 mg mědi)
 • Lékořice žvýkejte jednu nebo dvě tablety deglycyrizované lékořice o obsahu 380mg třikrát denně (užívejte 30 minut před jídlem)
 • Glutamin 500 mg L-glutaminu třikrát denně po dobu jednoho měsíce (užívejte nalačno)
 • Gama-oryzanol 150 mg dvakrát denně po dobu jednoho měsíce (známý také jako olej z rýžových otrub; užívejte nalačno)
 • Šťáva z aloe vera 300 ml šťávy třikrát denně po dobu jednoho měsíce (má obsahovat 98 procent aloe vera, nikoli aloin nebo aleo-emodin)

Kdy navštívit lékaře s žaludečními vředy

Máte-li příznaky žaludečních vředů. Pozorujete-li jakékoli známky krvácení nebo perforace (krev ve zvratcích, dehtovitě černá stolice a silné bolesti v břiše); tyto příznaky vyžadují okamžité přijetí do nemocnice. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Žaludeční vředy - fakta a rady

 • Nejlepším způsobem, jak se zbavit Helicobacter pylori, je léčení antibiotiky; doplňky však nabízejí bezpečnější alternativu k běžným lékům – většina má velmi malé nebo žádné vedlejší účinky.
 • Podle některých studií je při krátkodobém i udržovacím léčení žaludečních vředů výhodnější užívat DGL (deglycizovanou lékořici) než běžná antacida.
 • Laboratorní testy i pokusy ne zvířatech naznačují, že vitamin C může přímo potlačovat příčinu žaludečních vředů H. pylori, což mu dává možnou klíčovou úlohu v prevenci i léčení žaludečních vředů.
 • Britští vědci nedávno potvrdili, že pryskyřice stromu Pistacia lentiscus, rostoucího ve Středomoří a užívaného k léčení již starými Řeky, ničí H. pylori. Zkoumá se jako možná levná léčba žaludečních vředů.
 • Lidoví léčitelé již dlouho doporučují šťávu ze zelí jako lék proti žaludečním vředům. Není to špatná rada – zelí je bohaté na léčivý glutamin.

Doporučení týkající se žaludečních vředů

 • Při žaludečních vředech jezte rozumnou stravu bohatou na vlákninu a vynecháte potraviny působící potíže.
 • Vynecháte alkohol, kofein, kolové nápoje a kyselé ovocné šťávy, které dráždí sliznici.
 • Nekuřte – kouření zpomaluje hojení žaludečních vředů.

Doplňující informace k žaludečním vředům

Šťáva z aloe vera obsahuje adstrigentní gel hojící žaludeční vředy; je obsažen v listech této rostliny.

 

Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr

 
Návštěvnost© detoxikuj.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma, reklama PC fórum