Nekomerční zdroj informací o zdraví a detoxikaci organismu
Hledat

Aktuálně přidáno:

  • "Výživa v souladu          s ročními dobami podle tradiční čínské medicíny" přístup tudy nebo přes odkaz v kapitole "Výživa"
  • Zázračný len = zdraví    

v kapitole "Výživa"

 

Vytvořte si webové stránky

 

Tvořme tyto stránky společně - napište, co zde postrádáte.

 

 

.

sova.jpg
Návštěvnost

 

Připravujeme:

Krije - jogínské

očistné techniky

v kapitole "Očista"

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt NetStranky.cz doporučuje

 
Navigace: Detoxikuj > Živá a mrtvá voda

Živá a mrtvá voda

Rychlost.cz - poptávka připojení

LÉČITEL JAROSLAV ZAJÍČEK: ŽIVÁ VODA NENÍ MÝTUS

Živá a mrtvá voda - známe je z pohádek… Když hrdinovi useknou hlavu, je potřeba ho polít mrtvou vodou, aby hlava srostla, a poté i vodou živou, aby znovu ožil. Objev, učiněný u vrtných věží, přitom ukázal, že na pohádkovém mýtu je hodně pravdy…

Naftaři totiž používali k chlazení vrtných souprav vodu s přebytkem záporných iontů. Zjistili, že chladí vrtné soupravy lépe než voda obyčejná. Do této vody ve velkých nádržích se pak někdy chodili i koupat, protože jiná k dispozici nebyla. Cítili se po těch koupelích natolik skvěle na těle i na duchu, nečekaně rychle se jim třeba hojily praskliny na kůži, o něž neměly při své práci nouzi, že to nemohlo ujít jejich pozornosti. Následný výzkum pak zjistil neuvěřitelný léčebný potenciál vody upravené elektrolýzou.

Voda se musí aktivovat

Elektrickým proudem lze totiž vodě dodat vlastnosti od silné kyselosti po silnou zásaditost, tzv. ji aktivovat a vyrobit buď vodu „mrtvou“ (kyselou) nebo „živou“ (zásaditou). Elektrolýza probíhá v nádobě, rozdělené polopropustnou přepážkou (ta oddělí anodovou část od katodové). V každé části musí být jedna nerezová elektroda, do níž se přivádí stejnosměrné napětí 220 voltů. Přepážka nebrání proudění elektrického proudu, brání však promísení obsahů obou částí. Záleží přitom na kvalitě přepážky, jak dlouho bude proces probíhat. Čím kvalitnější přepážka je (třeba sintrované sklo), tím menší je ohřev a doba elektrolýzy se prodlužuje. Při použití třeba celofánu či plátna je ohřev větší a doba kratší (10 až 15 minut); zde je také nutné vodu po vypnutí elektrického proudu okamžitě přelít do jiné nádoby.

Přestože se jedná o silný louh (pH až 11) u živé vody a kyselinu (pH až 2,5) u vody mrtvé, lze oběma například zcela bezpečně vypláchnout oči. Je vynikající třeba pro diabetiky, k léčbě bércových vředů, mrtvou vodou v některých zdravotnických zařízeních sterilizují nástroje…

Proč pít živou vodu

Poměr mezi kyselým a zásaditým prostředím v lidském organismu má zásadní vliv na životní pochody v našem těle. Standardní pH krve se pohybuje od 7,3 do 7,45 a tělo se vždy snaží udržovat jeho hodnotu v tomto rozmezí. Po požití kyselinotvorných potravin (obilí, maso, káva, alkohol, cukr…) proto využívá k jejich neutralizaci zásaditých látek, jež si bere z tkání. To vede ke slepování krvinek, postupným deformacím buněk a změnám ve tkáních, jež nazýváme nemocemi. Chronické překyselení pak vede ke vzniku mnoha degenerativních nemocí (dna, cukrovka, nemoci jater, ledvin, žlučníku, močové a ledvinové kameny, kornatění tepen, poruchy srdeční činnosti a krevního oběhu, vysoký tlak, astma, migrény, zácpa, nádorová onemocnění). Pití živé vody pak napomáhá k udržení žádoucího pH v těle. Je schopno eliminovat chyby špatné životosprávy a psychických ataků moderní doby. Živou vodu lze pít prakticky bez omezení a já sám už ji piji několik let.

Zařízení na výrobu živé a mrtvé vody svede podomácku vyrobit i méně zdatný kutil. Postačí mu k tomu plastový kbelík od kečupu nebo hořčice (5 l), který dostane zdarma v lahůdkách, neglazovaný hliněný květináč se zalepeným odtokovým otvorem (o objemu 2,5 l a stejně vysoký jako kbelík) a dále dvě elektrody velké zhruba 100 x 100 mm z nemagnetické potravinářské nerezové oceli (potravinářské proto, aby neuvolňovaly případná stopová množství těžkých kovů - pozn.:http://detoxikuj.netstranky.cz).

Do vnitřní nádoby se umístí záporný pól (zde vznikne živá voda), do vnější pak kladný pól (vznikne zde mrtvá voda). Elektrody se pak kabely připojí ke zdroji (stačí například autobaterie). Laik by si neměl troufnout na víc, než je napětí 12 - 24 V, byť se tím značně prodlouží doba přípravy živé vody. Já ale používám stejnosměrné napětí 220 V, takže na pH 11,5 živé vody se dostanu během 15 minut. S autobaterií vám to potrvá řekněme přes noc. Počítejte rovněž s tím, že u měkké horské vody se vám nepodaří docílit tak vysokého pH, jako mně, který mám k dispozici tvrdou městskou vodu. Měkkou vodu byste museli trochu přisolit a její tvrdost tím zvýšit, pokud byste se chtěli elektrolýzou dostat na pH 11,5. Bez zdroje vás toto jednoduché zařízení vyjde na nějakých 200 Kč.

Přístroj lze i koupit

Ne každý se ovšem bude chtít pustit do výroby výše popsaného přístroje. Ne pro každého by jeho kapacita byla dostačující a v neposlední řadě – ne každý je ochotný mít podobné monstrum vedle dřezu v kuchyni či u umyvadla v koupelně. Nutno též přiznat, že voda takto podomácku připravená má poněkud kamenitou chuť a silně zanášené elektrody je potřeba čas od času čistit.

Proto si ten, kdo je ochoten investovat více peněz, aby si zaručil jak lepší kvalitu, tak i komfort, může přístroj na webu s příhodným názvem ŽiváVoda.cz koupit (www.zivavoda.cz). K jeho instalování není potřeba žádných mechanických úprav dřezu ani vany a připojit ho svede i amatér. Zařízení přitom netrpí žádným z výše uvedených nedostatků. Chuť vody je vynikající, čištění elektrod probíhá automaticky, a každý si snadno sám navolí pH živé či mrtvé vody dle potřeby a účelu, k němuž chce tekutinu použít. A tak to jediné, co musí spotřebitel z hlediska servisu dělat, je výměna filtru jednou ročně.

Výrobce poskytuje pětiletou záruku, ta je však v jistém smyslu téměř zbytečná. Na zařízení se vlastně nemá co pokazit, jak řečeno výše, nepotřebuje servis, a je de facto nezničitelné - na celý život! To vše zdaleka vyváží jeho cenu - v nejlevnější verzi 18 tisíc s možností splátek už od 1499 Kč měsíčně. Cena se odvíjí v prvé řadě od počtu použitých přepážek (3 až 7). Jsou z platiny, proto skutečně nezničitelné, což má vliv především na rychlost výroby a výsledné pH vody. Na rozdíl od vody osmotické, o níž jsme se již v minulosti také zmiňovali, přitom není živou vodu potřeba doplňovat o minerály, protože ty v ní zůstávají zachovány. Své vlastnosti si živá voda navíc uchová třeba i po destilaci.  Nejvýkonnější verze přístroje na živou vodu vyprodukuje za minutu až 6 litrů živé vody s pH až 11,5. Pro představu lze uvést příklad z praxe: Firmě s 15 lidmi se investice do přístroje vrátila za rok a půl, kdy nemuseli kupovat a nechat si dovážet pitnou vodu v barelech, o zdravotním přínosu pro zaměstnance nemluvě. Nebo vezměme příklad pětičlenné rodiny: Bereme-li v úvahu cenu balené vody, doporučený pitný režim a spotřebu na hlavu, pak se investice do přístroje vrátí dříve než za rok!

Zdroj: http://www.zdravi-az.cz/ - Článek z časopisu Recepty prima nápadů č. 12/2011.

(Výňatek; úplný text včetně obrázků je v souboru ke stažení níže)

Použití alkalické a kyselé vody.jpg
Jednoduché provedení.jpg

Léčení “živou” a “mrtvou” vodou

Adenom prostaty
8 dní, 4x denně 30 min. před jídlem vypít 1/2 sklenice živé vody.
Po 3 – 4 dnech se zjišťuje vliv, normalizuje se močení.
Do 8 dnů mizí adenom.

Angína
Během 3 dnů kloktat 5x denně mrtvou vodu, po každém kloktání vypít 1/4 sklenice živé vody.
Teplota se sníží již první den léčení. Za 3 dny nemoc končí. Bolesti končí v průběhu prvního dne.

Bolesti kloubů
Během 2 dnů 3x denně před jídlem vypít 1/2 sklenice mrtvé vody.
Bolesti mizí v průběhu prvního dne léčení.

Hemeroidy

1 – 2 dny ráno omýt trhlinky mrtvou vodou, pak přiložit tampóny namočené v živé vodě a měnit je vždy po částečném zaschnutí. Krvácení se přeruší, trhlinky se zacelí během 2 – 3 dnů.

Bolesti hlavy
Vypít 1/2 sklenice mrtvé vody.
Bolesti ustanou za 30 – 50 min.

Celkové zlepšení a normalizace zdravotního stavu
Ráno a večer po jídle vypláchnout ústa mrtvou vodou a vypít sklenici živé vody.
Zlepšuje se celkový stav.

1 – 2 dny ráno omýt trhlinky mrtvou vodou, pak přiložit tampóny namočené v živé vodě a měnit je vždy po částečném zaschnutí. Krvácení se přeruší, trhlinky se zacelí během 2 – 3 dnů.

Hygiena obličeje
Ráno a večer po obvyklém umytí obličeje umýt tváře mrtvou vodou a pak živou vodou. Tváře budou čisté, bez lupínků a vřídků.

Chřipka
Během 24 hodin 8x propláchnout nos (hrdlo) mrtvou vodou a na noc vypít 1/2 sklenice živé vody.
Chřipka přejde během 24 hodin.

Zánět jater
Během 4 dnů pít 1/2 sklenice 4x denně 1 den mrtvou vodu, ostatní dny živou vodu. Bolesti mizí.

Kašel

Během 2 dnů pít 4x denně po 1/2 sklenici živé vody po jídle. Kašel mizí.

Kolitida
Ohřát mrtvou a živou vodu na 37 - 40° C a na noc nejprve vypít mrtvou vodu a za 20 – 25 min. živou vodu. Proceduru opakovat 2 – 3 dny. Ostré bolesti mizí po první proceduře.

Lišej
Během 3 – 5 dnů ráno omýt lišej mrtvou vodou a po 10 – 15 min. živou vodou.

Popáleniny
Případné puchýře nutno propíchnout (jehla sterilizována mrtvou vodou) a popálená místa smáčet mrtvou vodou. Po 5 ti minutách působení je smáčet živou vodou 7 – 8x denně.

Prochlazení šíje
Přiložit na šíji teplý obklad s mrtvou vodou a pít 4x denně po 1/2 sklenici mrtvé vody před jídlem.

Průjmy
Vypít 1/2 sklenice mrtvé vody. Jestli během hodiny průjem nezmizí, proceduru opakovat. Bolesti v břiše mizí během 20 – 30 min. a průjem také.

Radikulitida – zánět míšních kořenů

Během dne 3x denně před jídlem vypít 3 – 4 sklenice živé vody. Bolesti mizí během 24 hodin.

Rány
Rány nejprve omýt mrtvou vodou a po 3 – 5 ti minutách živou vodou. Rána omočená mrtvou vodou zasychá a aby se netvořily strupy, smočit živou vodou. Řezné rány omýt živou vodou a převázat. Rána se zacelí během 24 hodin.

Sterilizace

Předměty nebo tělo potírat tampónem namočeným v mrtvé vodě. Plná sterilita.

Zánětlivé procesy, skryté nádory, vředy
Dva dny přikládat k zánětlivému místu obklad namočený do ohřáté živé vody. Denně před obkladem omýt místo mrtvou vodou a nechat oschnout. Na noc vypít 1/4 sklenice živé vody. Zánětlivý proces se přeruší během 2 dnů.

Zapáchající nohy
Umyté nohy smáčet mrtvou vodou a po 10 min. živou vodou. Také obuv se doporučuje ošetřit tampónem mrtvou vodou a ponožky rovněž vymáchat v  mrtvé vodě a usušit.

Žáha
Vypít 1/2 sklenice živé vody. Žáha mizí, zlepší se odchod plynů.

Poznámka k dávkování: 1 sklenice = 2 dcl

  • Zkušenost administrátora: Některé údaje o rychlosti a rozsahu léčebných účinků aktivovaných vod mohou být osobní zkušeností autora výše uvedených návodů na léčbu. Neváhejte vody použít, zvažte však pokaždé, zda není potřebné zároveň nebo po krátké době navštívit lékaře (například kolitida, adenom prostaty). Na druhou stranu na bércové vředy, které výše uvedený návod nezmiňuje, byl ve více případech účinek výrazný a rychlý.
 
Návštěvnost© detoxikuj.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma